Güzellik Kadın Sağlığı Sağlık

Siyah Noktalardan Kurtulma Yöntemleri

Tarafından yazıldı yerlikadin

Yüzünüzde ki Siyah Noktalardan Kurtulmak İster misiniz?

Özellikle güzelliğine düşkün olan kadınların dert ettiği ve bir kadına asla yakışmayan siyah noktalardan kurtulma yöntemlerini biliyor musunuz? Aşağıda yazdığımız yazımız umarım siyah noktalar ile olan savaşınıza son verecek.
Kadın yada erkekler cildinde oluşan siyah noktalardan kurtulmak düşününce çok zor gibi gelse de aşağıda bahsedeceğimiz yöntemler ile çok kolay.

Ciltte Siyah Noktalar Neden Oluşur?

Siyah noktalar, özellikle cildi yağlı olan kişilerde daha çok görülmektedir. Bu durum kuru ciltlerde oluşmaz anlamına gelmez. Kuru ciltli kişilerde ise hava kirliliği yada çalışma alanına ve maruz kaldığı ortama göre siyah nokta oluşumu farklılık göstermektedir. Bu etkenler ile birlikte ciltteki yağ bezeleri normal fazla yağ üretince, vücut bu fazla yağı atamaz ve o bölgede siyah nokta olarak kalır.

Siyah Noktalara Mücadelede Etkili Çözümler

Siyah noktalardan kurtulmak için hemen hemen her market ve kozmetik mağazalarında siyah noktalardan kurtulma ürünleri bulabilirsiniz. Fakat siz doğal evde yapabileceğiniz bir çözüm arıyor iseniz; tavsiyelerimizi okuyunuz.

1- Peeling

Cildinizde ki yağlı tabakadan ve siyah noktalardan kurtulmanın bir yolu “peeling” yapmaktır. Sık sık peeling uyguladığınızda cildinizdeki değişikliği bir kaç haftada göreceksiniz. Pahalı kozmetin ürünleri yerine evinizde çok daha düşük maliyetle cilt temizleyici ürünler yapabilirsiniz. Türk kahvesi, limon, kahve rengi şeker, bal ve yoğurdu iyice karıştırıp 5 dakika oda sıcaklığında bekletin ve işte size peeling maskesi.

2-Yumurtanın Beyazından Maske Yapın

Yumurtanın akını ayırdıktan sonra biraz çırpın ve göz etrafına yaklaştırmadan yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla nazikçe temizleyin. Haftada bir gerçekleştireceğiniz yumurta akı maskesiyle korkunç siyah noktalarınızdan kesinlikle kurtulacaksınız.

3-Sıcak Buhar Banyosu

Uygun bir kabı kaynamış su ile doldurun ve 10-15 dakika buyunca yüzünüzü buhara tutun. Sıcak buhar yardımıyla gözenekleriniz açılacak; cildiniz kirden ve yağdan arınacaktır.

Yazar Hakkında

yerlikadin

Bir Yorum Yazın