Güzellik

Evde Güzellik Sırları

Tarafından yazıldı Editör

Geçmişten günümüze özellikle de kadınların en fazla dikkat ettiği ve önem verdiği durum güzellik sırları alanında kendilerini dahi bir duruma getirmektir. Mankenlerin, sanatçıların, şarkıcıların ve sınırsız pek çok ünlünün gerek cilt bakımında gerek saç bakımında gerekse el ve ayak bakımlarında bilinen pek çok sırrı vardır. Peki nedir bu güzellik sırları ve nasıl uygulanmaktadır bir göz atmakta fayda vardır.

Eğer vücudunuzda yer alan her bölgeye ayrı olan bu sırları rutin bir biçimde uygularsanız ya da yeteri miktarda uygularsanız mutlaka etkilerini kısa sürede göreceksiniz. Ve kendinize ait olan her yerinizin bebeksi bir dokunuşa ve harika görünümlere de sahip olduğunu anlayacaksınız. Öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken rutinler cilt bakımına ait olan rutin ve sırlardır.

Cilt Bakımı Güzellik Sırları

CİLT BAKIMINA AİT GÜZELLİK SIRLARI

Cildiniz tüm organlarınızı kaplayan ve vücudunuzdaki en hayati organ olarak bilinen bir yapıya sahiptir. Cildinize doğru bakımları uyguladığınızda, doğru güzellik sırları ileri cildinize baktığınızda her zaman gerçek anlamda güzelliği yakalamış olursunuz. Cildinize özel olan güzellik sırları içerisinde ilk sırada yer alan durum rutin cilt temizliğidir. Cildinizi mutlaka siyah noktalardan, sivilce ve aknelerden, ölü hücrelerden ve pul pul dökülen kuru bölgelerden arındırmak için gece ve gündüz ayrı ayrı olmak şartıyla bir temizlik yapmanız gerekir.

Öncelikli olarak cildinize uygun bir temizleme jeli ile temizlemeli, ardından tonikleme işlemine geçmeli ve ardından da peeling etkili temizleyici kullanmalı ya da direkt olarak peeling yapmalısınız. Bunun ardından eğer opsiyonel olarak bir ürün kullanıyorsanız bunu uygulamalı ve üzerine serum, nemlendirici ya da gündüz, gece ve güneş kremi gibi ürünlerinizi uygulamalısınız.

Güzellik Sırları

Güzellik ipuçları denilince akla ilk olarak makyaj ve benzeri bezenmeler gelse de asıl önemli olan şey ilk başta temizlik ve hijyendir. Cildinize bu şekilde rutin bakım yaptıktan sonra el ve ayaklarınızın da bakımına özen göstermelisiniz. El ve ayaklarınıza da her sabah ve akşam günde en az iki kez olmak üzere güzellik sırlarıkapsamında bakım uygulamalısınız. Cildinizin yapısına uygun ürünler ile el ve ayaklarınızı ılık su ve sabunla temizledikten sonra peeling yapabilir ve ardından nemlendirici krem uygulayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Editör

Bir Yorum Yazın