Güzellik Kadın Sağlığı Sağlık

Burun Estetiği Ameliyatı ve Sonrası

Tarafından yazıldı yerlikadin

Burun Estetiği Ameliyatı ve Riskleri

Erkeklerin dahi artık burun estetik ameliyatı olduğunu biliyoruz. Burun ameliyatı artık daha ucuz ve daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Özellikle kadınlarda ki, burundaki kıkırdak yada kemik sorunları sebebiyle solunumu etkileyen ayrıca estetik açıdan korkunç görüntüler tarihe karışıyor. Devlet hastahanelerinde dahi bu estetik operasyonu kolaylıkla yapılmaktadır.

Burun estetiği ameliyatı bildiğim kadarıyla 2000-2500 TL’den başlıyor. Tabi probleminizin ve burnunuzun şekil bozukluğuna göre değişiyor. Burun estetiği yaptırmadan önce, yaptırmak istediğiniz doktoru iyi araştırmanızı öneririm. Ve ne yapmak istediğinize kesinlikle net olarak karar vermelisiniz. Yoksa sonrası Michael Jackson gibi burnunuz yok olabilir. Çünkü hatalı bir operasyon sonucu tekrar müdahale edilecek, her ameliyat sonrası burnunuz küçülecektir.

Ameliyat Sonrası

Burun estetiği ameliyatı sonrası hekim yada hemşireler tarafından bir kaç saat kontrol altında kalacaksınız. Ameliyat sorası burunun verdiği tepkiler ve diğer oluşabilecek yan etkiler gözlemlenecektir. Estetik ameliyatı sonrası, baş dönmesi yada ufak mide bulantıları yaşanması çok doğaldır korkmayın. Ha eğer mide bulantısı kusma moduna geçmiş ise hiç çekinmeden kusun zaten kusma faaliyetine engel olamayacaksınız.
İyileşme süreci 2 veya 4 gün arasındadır. İlk 2 gün ateşinizin yükselmesi de normal bir tepkimedir korkmayın. Her ne kadar başarılı ve işin ehli bir doktor tarafından yapılmış olsa da, ameliyat sonrası şişlik ve morluklar olacaktır.

Burnunuzdan soluk almanızı sağlayacak ateller kullanılsa da operasyondan sonra bir süre burnunuz tıkalı olduğu için dudaklarınızda hafif kuruluk ve çatlaklık oluşacaktır. Bu durum karşısında da dudak nemlendirici kullanmalısınız. Yoksa tamamen dayak yemiş bir görüntünüz olacak…
En geç 4 yada 5 gün sonrası normal aktivitelerinizi yapabilir, alış verişe çıkabilir araba kullanabilirsiniz. Ufak egzersizler yapabilirsiniz fakat tam iyileşme süreci bitmeden ağır sporlardan kaçının. En az 3 gün uykunuzu çok iyi alın. Kesinlikle burnunuza darbe almamaya çalışın. En ufak bir darbe özellikle ilk 3 gün şekil bozukluğuna sebep olabilir. Geçmiş olsun…

Yazar Hakkında

yerlikadin

Yorumlar

  • 1 ay önce istanbulda burun esteği oldum. Kemik aldırdımm ve şeklini düzelttirdim. 1 haftada tamamen iyileşti.

Bir Yorum Yazın