Kadın Sağlığı Sağlık Şifalı Bitkiler

Acı Biberin Faydalarını Biliyor musunuz?

Tarafından yazıldı yerlikadin

Acı Biber C Vitaminin Kalesi

Acı biberin faydaları, acı biberde hangi vitamin var? Pul biberin faydaları, yeşil biberin faydaları, biberde e vitamini, biber antioksidan mı? 

Acı biber, sivri biber veya acı pul biber özellikleri kadınların yiyemediği, erkeklerin daha çok tercih ettiği besinlerdir. Acının faydalarını öğrenince fikriniz değişecek.

Pek çok yemeği tatlandıran bu sebze, bilhassa kalsiyum, potasyum ve vitaminler yönünden gerektiğince zengindir.

Acı biber, tüm damarların içerisinde ki tabakaları temizler ve kalbe iyi gelir, bunu yediğinizde dahi hissedebilirsiniz. Kalbin neye ihtiyacı var ise onu bulunduran acı biber, beden ısısını çoğaltır ve kanı incelterek dolaşımı hızlandırır. Hem de kan hücrelerine yapışan toksinleri dahi temizler.

Acı biberin hangi faydasını saysam gerçekten bilemiyorum. İçerdiği vitaminler? Sağladığı antioksidan? Kalbe Faydası? Yoksa Gözlere Faydası mı? Neyse artık başlıyorum…

Kırmızı Acı Biberin Faydaları

Kırmızı biber faydalarının ilki bir çok kanserle savaşta en büyük yardımcılarınızdan biridir. İçinde tespit edilen likopen kansere karşı gerektiğince etkilidir. Prostat, pankreas ve rahim kanseri bu kanser tipleri arasındadır.
• Kırmızı biber antioksidan yönünden gerektiğince varlıklıdır ve kalp rahatsızlığı tehlikesini azaltır.
• Basitçe kilo vermenizi sağlar. bu sebzeler beden ısısını artırır ve oksijen ihtiyacı yaratır. Bu sayede kilo vermek daha basit bir duruma gelmektedir.
• Kırmızı biber ortamında tespit edilen A vitamini gözlere ve bağışıklık sistemine iyi gelir.
• B vitamini beynin gelişimi amacıyla gerektiğince önemlidir. Vücut metabolizmasını etkiler ve proteinin enerjiye dönüşümüne yardımcı olur.
• E vitamini hücrelerde hasar görülmesini engeller ve bu sayede kanser potansiyelini azaltır.
• Kırmızı biberde C vitamini ve potasyum da bol miktarda bulunur. C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirirken potasyum kalp krizi tehlikesini azaltır. Ayrıca tüm ağrılara iyi gelip kolesterol seviyenizi dengeler.

 

 

 

Yazar Hakkında

yerlikadin

Yorumlar

Bir Yorum Yazın